Poistenie do hôr

poistenie do hôrVedeli ste, že na území SR podľa platného ustanovenia Zákona o Horskej záchrannej službe, je osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť horskej službe náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo s pátraním, ktoré sa jej týkajú?

Poistenie do hôr je určite jedna z dôležitých vecí, na ktoré by ste pred začiatkom skialpinistickej sezóny nemali zabudnúť, vzhľadom na to, že klasické zdravotné či cestovné poistenie záchranu v horách nekryje. V náročnom zimnom teréne sa môžu vyskytnúť rôzne neočakávané udalosti či zranenia, ktoré si vyžadujú zásah horskej záchrannej služby. Predstavte si už len také náklady na pátraciu akciu či prepravu vrtuľníkom, ktorú by ste mali povinnosť uhradiť.

Dnes má už takmer každá poisťovňa možnosť uzatvoriť si poistenie do hôr aj jednoducho online do pár minút či už online alebo aj cez SMS. Väčšina z nich rozlišuje základné poistenie pre zimné športy (bežný turista, pohyb po značkovaných chodníkoch) a rizikové poistenie pre extrémne športy (horolezectvo, skialpinizmus či iné adrenalínové športy). Nezabudnite na to a chráňte tak svoju peňaženku pred neočakávanými výdajmi.

A ešte malá rada na záver. Vezmite si to ruky svoj mobilný telefón… Kontakty- Pridať kontakt- Meno: Horská záchranná služba – Telefónne číslo: 18 300 – Uložiť. 😉

Prajeme veľa krásnych zážitkov a hlavne bezpečných našliapaných kilometrov v novej sezóne.

Zdieľajte nás:

Od 18.04.2024 do 30.04.2024

prebieha sťahovanie skladu.

Všetky nové objednávky
budú expedované až po 01.05.2024

Ďakujeme za pochopenie.